Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır ve Teknikleri Nelerdir?
Herkesin çocukken kurduğu hayaller vardır. Gerçekleşme olasılığı düşük olan ama hayatımıza renk katan ve her insanda bir tutam dahi olsa bulunan özel bir dünyadır hayaller. 

Farklı hayallerimiz vardı ama bazende aynı deli rüzgarda savrulurduk. Uçmak isterdik mesela gerçekleşmeyeceğini bile bile. Kim bilir belki de bugün, bu yazıda gerçek olacak. Tabi sizlere uçmayı garanti etmiyorum. Sadece ruhunuzu beden hapishanesine bağlı kalmadan gezdirmeye yarayan bir kaç yöntem sunuyorum. 

Ve devam ediyorum. 

Türkçede ruhu bedenden ayırma ismiyle ünlenen astral seyahat evrende köşe bucak ne varsa dolaşmamızı sağlamakla kalmıyor çocukluk hayallerimizin de kapılarını aralıyor. 

Ruhu bedenden ayırma işlemi çekici gelse de bizleri bekleyen uzun ve bir o kadar da zor bir iş olduğunu hatırlatmakta fayda var. Hadi o zaman bu uzun yolda bizi neler bekliyor hep beraber görelim.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?


Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır ve Teknikleri Nelerdir?

Ruhu bedenden ayırıp gezinmeye astral seyahat denir. Astral seyahat okültizm, teozofi ve spiritüalizm kapsamında kullanılan bir kavramdır. Bu inanış parapsikoloji olayına inanan insanların astral beden olarak adlandırdığı ruh -beden ayrılığıdır.
                                                                                     
Astral seyahate başlarken spiritüalizm, okültizm ve teozofi kaynaklarını
araştırmanız ve bir ön bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Bedenimizde ruhun bedene bağlandığı gümüş kordon vardır. Bunun sayesinde astral seyahat sırasında bedenimize geri dönebiliriz. Gümüş kordonun kopması durumunda ölümün gerçekleşeceğine inanılır. 


Önerilen yazı: Lusid rüya nedir ve nasıl yapılır?


Astral seyahat yaparken gümüş kordon kopar mı?


Gümüş kordon bedenimizle güçlü bir bağa sahiptir. Bu nedenle bu bağı istesek bile koparmamızın imkânı yoktur. Yapacağınız astral seyahatlerde böyle bir endişeye gerek yok.

Astral Seyahate Hazırlık Yapın


Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır ve Teknikleri Nelerdir?

Günlük yolculuklarımızda bile güzel bir seyahat için bazı tedbirler alırız. Ruhun gezinmesi için de buna benzer birkaç detaya ihtiyacınız olacaktır.

Astral Seyahat sırasında bedeniniz uyku halinde görüneceğinden yatağınıza uzanmanız ve kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Yatmadan önce hafif şeyler yemek, stres yapacak fikirlerden beyninizi arındırmak önemlidir. Sadece astral seyahate odaklanın.

İmgeleme Yapmak


Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır ve Teknikleri Nelerdir?

Bunun en basit tabiri hayal kurmak yani bir hayal düşleyin ve bunu gerçekmiş gibi hissedin. Yatağa uzanın, rahatlamaya çalışın ve şimdi de ruhunuzun bedenden ayrılacağını kendinize inandırın.

Yatağınızdan yukarıya doğru havalandığınızı hayal edin ve odanız içerisinde küçük turlar attığınızı düşünün. Hayalinizde olmayan nesneler ve canlılar görebilirsiniz. Artık bir astral yolcusunuz. Evrenin gizemli kalan yerleri sadece birkaç adım uzağınızda duruyor.


İster sahil köylerinde tatilin keyfini çıkarın, ister uzayın derinliklerinde macera arayın. Hayal gücünüzün sınırları uzayın sınırlarından büyüktür.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir


Nefes alma egzersizi, yavaşça ve sakince nefes alıp verin. 4, 5 saniye tekrarlamanız yeterli olacaktır. Bunu düzenli olarak yapmak konsantrasyon sağlar.

Gevşeme tekniği, kendinizi rahat hissettiğiniz bir yerde oturun/uzanın. Kaslarınızı gevşetmeniz astral seyahati kolaylaştıracaktır.

Sevdiğiniz müzikleri dinlemek de sizleri stresten uzak tutar ve kafanızı boşaltabilir. Bu teknikler daha önce astral seyahat yaptığını iddia eden kişilerin tavsiyeleridir. Siz de kendinizi en iyi nasıl rahat hissediyorsanız onu yaparak, kendi tekniklerinizi uygulayabilirsiniz.  

Söz uçtu, yazı kaldı. Hayata dair yeni yazılarda görüşmek dileğiyle.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar