Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Kişisel ve ruhsal bozukluk nedeni ile uzun bir zaman dilimi içerisinde ikiden fazla kişiyi öldüren psikopatlar. Onların müzik dinlemek, yüzmek, resim yapmak gibi zevkleri yok. Onlar daha çok öldürmekten hoşlanıyorlar. Bu seri katiller ile karşılaşmak ise kimsenin istemeyeceği bir durumdur.


Bu yazımızda tarihe adını kazımış 11 seri katilden kısaca bahsedeceğiz.

Ted Bundy

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

1946 yılında doğmuş olan Ted Bundy 1974 - 1978 yılları arasında ABD’nin çeşitli eyaletlerinde çok sayıda genç kadını öldürmüştür. Kesin olarak kaç kadını kurban ettiği ise bilinmemektedir. Bundy bir katil olmasına rağmen yakışıklı, kibar ve eğitimli biriydi. Genç kadınlar katil olduğunu bildikleri halde onu görmek için birçok duruşmaya gitmişlerdir. Bundy işlediği cinayetleri on yıl kadar bir süre inkâr ettikten sonra otuzdan fazla cinayet işlediğini kabul etmiştir. Kaçırdığı kadınlara tecavüz edip öldürmüştür. Hatta bazı kadınlara öldükten sonra da tecavüz ettiğine inanılmaktadır. Bundy elektrikli sandalyeye bağlanarak öldürülmüştür.

Albert Fish

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

‘’Kuzuların Sessizliği’’ filmine ilham kaynağı olan Fish duyabileceğiniz en tuhaf özellikteki katillerden biridir. Çünkü bu yaşlı adam öldürmekten çok onları yemekten zevk alıyor. Çocuk cinayetleri işleyen Fish onları öldürdükten sonra havuç ve patates ile yemeye bayılırmış. Güvenini kazandığı ailelerin çocuklarını bir bahane ile kendiyle götürdükten sonra boş bir inşaat veya harabe bir yapıda cinayetlerini işliyormuş. Ted Bundy gibi elektrikli sandalyede idam cezasına çarptırıldı. ''Elektrikli sandalyede ölmek ne de büyük zevk olacak'' sözleri unutulamayacak kadar ürkütücü.

Ed Gein

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Annesinin ölümüyle değişen ve bir seri katil haline gelen Ed Gein annesini diriltmek için anatomi bilimiyle ilgilenmiştir. Mezarlıklardan çaldığı cesetler üzerinde çeşitli deneyler yapmış ancak başarıya ulaşamamıştır. Bu deneyler sonunda annesini diriltemeyeceğini anlamış ve annesi yaşlarında bir kadının dersini yüzerek annesinin kıyafetleri ile birlikte giymiştir. Kadın derilerini giyen psikopat bir katil. İlk zamanlarda sadece ceset çalan Ed Gein bir müddet sonra cinayet işlemeye de başlamıştır. Öldürdüğü kadınların dudakların kolyeler kafataslarından kadehler ve daha birçok süs eşyası yapmıştır.

Elizabeth Bathory

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Namı diğer Kanlı Kontes kocasının ölümünden sonra büyücülükle uğraşmış ve hayvanların öldürüldüğü birçok ayine katılmıştır. 40 yaşına geldiğinde, yaşlanıp güzelliğini kaybedeceği telaşına düşen "Kanlı Kontes", bir gün hizmetkârı olan genç bir kızın saçlarını tararken canını acıtması üzerine ona öyle bir tokat atmıştır ki, genç kızın yüzünden düşen bir damla kan Kontes'in ellerine dökülmüştür. Kontes bu kanla, kızın gençliğini ve güzelliğini aldığını zannetmiş ve uşağına emir vererek kızın bütün kanını bir küvete doldurtup "kan banyosu" yapmıştır.

Sonrasında ise 612 bakire kızı kaçırıp asılı duran kafeslere koyduktan sonra onlara işkence yapmıştır. Akan kanlarla ise duş almıştır. Yaptıkları anlaşıldıktan sonra tutuklanmış ve hücreye kapatılmıştır.

Şizofreni hastası olan Bathory 1614 yılında kaldığı hücrede ölü olarak bulunmuştur.

Andrei Cikatilo

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Ukrayna doğumlu Sovyet seri katil. 1978-1990 yılları arasında 53 kesinleşen cinayet işlemiştir. Ekim 1992'de 52 kişiyi öldürmekten suçlu bulunmuş (kendi itirafına göre 56 cinayet teşebbüsünde bulunmuş ve bunların 53'ü cinayetle sonuçlanmıştı) ve 14 Şubat 1994'te kafasına kurşun sıkılarak infaz edilmiştir.

Jack The Ripper

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Karın deşen Jack lakaplı seri katilin kim olduğu konusunda hiçbir bilgi yoktur. Onun hakkındaki tek somut kanıt kurbanlardan birine ait olduğu düşünülen bir şaldır. Başka hiçbir kanıt veya iz yok. Bu da onun korunduğu yönünde bazı iddiaları ortaya atmıştır. Psikopat katilin yöntemleri vahşiceydi. Kurbanlarını önce boğazlayarak etkisiz hale getiriyor daha sonra da boğazlarını kulaklarına kadar kesiyordu. Ufak tefek değişikliklerle beraber kurbanların tamamına yakınının karnı ve cinsel organları deşilmiş, bazı organları çalınmış, bazen de burun ve/veya kulakları kesilmişti. Jack kurbanlarını, dizleri karna çekilmiş ve bacakları açık bir şekilde düzenleyerek terk ediyordu.

Jeffrey Lionel DahmerAynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

1960 doğumlu olan Dahmer ilk cinayetini 18 yaşında bir siyahiyi öldürerek işledi. 1978-1991 yılları arasında çoğu siyahi 17 kişiyi öldürdüğü bilinen Dahmer'in, öldürdüğü insanlara çeşitli eziyetler verdiği hatta bazılarının etini yediği belirlendi. ABD'li seri katil, 28 Kasım 1994'te hapishanede kafasına demirle vurularak öldürüldü.

Albert Desalvo

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

 ABD'li seri katil olan ve Boston Kasabı olarak isimlendirilen Desalvo, 13 kadını vahşice katletti. Maharetli avukatları nedeniyle cinayetlerden ceza almayan fakat tecavüz suçundan ömür boyu hapse mahkûm edilen Desalvo, 1973'te bir mahkûm tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

William Bonin

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Kamyon sürücüsü ve aynı zamanda bir katil olan Bonin’in 21 kişiyi öldürdüğü tahmin ediliyor. Sırf zevk amaçlı erkek kurbanlarına tecavüz etmiştir. Yakalandıktan kısa bir süre sonra kendini asarak intihar etmiştir.

Pedro Lopez Monsalve

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

Andes Canavarı lakabıyla tanınan seri katil 300 çocuğun ölümünden sorumludur. Çocuklara tecavüz ettikten sonra onları öldürmüştür. 1980 yılında öldürdüğü çocuklardan 53’ünün mezarı polis tarafından bulunmuştur.

1999 yılı Ocak ayında yapılan bir röportajda, kendini "yüzyılın adamı" olarak tarif etmiştir ve "iyi davranış" sergilediği için serbest bırakılması gerektiğini söylemiştir

Earl Leonardo Nelson

Aynı Odada Olmayı Dahi İstemeyeceğiniz 11 Seri Katil

 ''Goril Katil'' olarak adlandırılan ve 18 aylık bir yolculuk boyunca 18 kadını acımasızca öldürülen Nelson, 1920'li yılların Amerika'sında işlediği cinayetlerle kamuoyunun nefretini üzerine çekti. Neslon, yakalandıktan bir süre sonra cezaevinden kaçmayı başarsa da 12 saat sonra yakalandı ve idam cezası ile infaz edildi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar