Dünya Rekorları Kıran En Yetenekli 11 İnsan


Her insanın doğuştan getirdiği veya sonradan kazanmış olduğu en az bir yeteneğinin olduğu kanısındayım. Tabi bu yeteneği keşfetmek en az o yetenek kadar önemlidir. Ama bu yeteneklerin hepsi aynı düzeyde olmayabilir.

Aynı yeteneğe sahip iki kişiden biri bunu daha iyi kullanabilir. Ve bazı yetenekler de vardır ki diğerlerine hiç benzemezler. Gelin bu eşsiz insanlara merhaba diyelim.

Liew Thow Lin

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Malezyalı olan bu adamın vücudu dev bir mıknatıs gibi. Metal birçok eşyayı “ütü, çatal, kaşık, vb.” vücuduna yapıştırabiliyor. Bu yeteneğini ise 1991 yılında keşfediyor. Lin’in üç çocuğu ve torunu da aynı yeteneğe sahip.

Yaşadığı şehirde meşhur olması bir yana adını dünya duyurmayı da başarmış durumda.

Ru Anting

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Gözlerinden su fışkırtabilen bir adam. Bunu ne zaman görsem kendimi kötü hissediyorum ama yine de eşsiz bir yetenek. Ru bu yeteneğini çocukken nehirde yüzdüğü zaman fark ediyor. Burnuna kaçan suyu tesadüfen gözünden fışkırtabildiğini görüyor. Uzun yıllar bunu geliştirmek için uğraşıyor. Ve başarılı olduğunu da zaten görüyoruz.

Gözlerinden su fışkırtan Ru, bu suyla yazı bile yazabiliyor. Ayrıca kendi isteğiyle bu suyu 3 metre uzağa fışkırtmayı da başardı.

Daniel Browning Smith

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Dünyanın en elastik ve en akrobatik insanıyla tanışın. Aynı zamanda beş “GUİNNES” rekoru sahibi olduğunu da söylemem gerekiyor. Bu yeteneği sayesinde birçok programın ana konusu olmayı başardı.

Jill Price

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Doğuştan gelen ve pek hoş olmayan bir yetenek. Çünkü Jill hiçbir şeyi unutmuyor. Yalan söylüyor olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama yaşamış olduğu son 25 yıl doktorlar tarafından araştırıldı ve kadının gerçekten unutmadığı kanıtlandı.

Herkesin hatırladığı olaylar dışında en ince ayrıntılarına kadar hatırlıyor. Jill 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.

Zhang Quan

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Bu ellere iyi bakın. Çünkü bu adam, 107 desibel gücüyle el çırpabiliyor. Ve bu neredeyse bir helikopterden çıkan sesle aynı.

Ben Underwood

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

En ilginç yeteneklerden birine sahip olan Ben, kanser nedeniyle 3 yaşında gözlerini kaybetti. Ancak bu onu dış dünyadan koparmadı.

Benin gözleri alındı evet ama kulaklarıyla görmeye başladı desem yalan olmaz. Ellerini bile kullanmadan çok rahat bir şekilde yön bulabiliyor, basketbol oynuyor ve bisiklete biniyor.

Bunu ise yunuslarda olduğu gibi ses dalgaları ile başarıyor. Ben hakkındaki en üzücü şey ise hastalığına yenik düşmesiydi. Maalesef ki Ben hayatını kaybetti.

Michel Lotito

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Yemek seçmeyen insanlar alışık olduğumuz bir durumdur. Ancak böylesini ilk defa göreceksiniz. Bay Lotito her şeyi ama her şeyi yiyebiliyor. Bunu yaparken de baya zevk alıyor.

Metal, cam, plastik vb. her şeyi normal yiyecekler gibi tüketiyor.

Cessna 150 tipli bir uçağı iki sene gibi bir süre içerisinde tamamen yedi.

Manjit Singh

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Bazı insanlar zekâsıyla, bazıları kaslarıyla, Manjit ise kulaklarıyla ön plana çıkıyor. Bu adam tam 30 dünya rekorunun sahibi. İki katlı bir otobüsü saçlarıyla çekmek bir yana kulaklarıyla 85 kg kaldırdı ve bir jet uçağını yine kulaklarıyla çekmiştir. Bir iki cm’den bahsetmiyorum tabiki de. 7,4 ton ağırlığındaki uçağı 3,5 metre ilerletmeyi başardı.

Eh, biraz kulak ağrısı bırakmıştır.

Rathakrishnan Velu

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Diş yazmayı unutmuşum. Bazı insanlar da dişleriyle ön plana çıkıyor. Bu adam 297,1 tonluk treni çelik bir halat yardımıyla 2,8 metre ilerletmeyi başardı.

Kevın Richardson

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

Evcil hayvanları herkes sever. Ama bu adam evcil hayvan kavramını biraz abartmış durumda. Çünkü aslanlar, leoparlar, çitalar ve sırtlanlar onun evcil hayvanı. Aslında arkadaşları demek daha doğru olacaktır.

Kevın, bu ürkütücü hayvanlar ile kişisel bağ kurabilen tek insan diyebilirim.
İlk kez karşılaştığı hayvanlar da buna dahil. Onlarla küçük bir kedi veya köpekmiş gibi oyun oynayıp eğleniyor.

Daniel Paul Tammet

Top 11'in En Yetenekli 11 Yetenekli İnsanları

En iyisini en sona sakladım. Tammet, matematik hesapları ve hafızada tutma gibi konularda doğuştan yetenekli otistik bir dahi.

2004 yılında pi sayısının 22,514. Basamağına kadar saymayı başardı ve kırılması çok zor olan bir rekora imza attı. Tammet aynı zamanda sisnestezi denilen renkli bir işitmeye sahip. Bu da onun beyninde rakamları renkli görmesini sağlıyor.

Eşsiz yetenekli Daniel Paul Tammet

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Hepsine eyvallah da aslanın kemiremediği demiri insanoğlu yemiş? Hadi yemiş ne muhteşem midesi var onun.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle öyle. Bu insanlar çok garip yeteneklere sahipler.

      Sil