Zaman Yolculuğu Yaptığı Belgelenen Gizemli İnsan - Sergei Ponomarenko Kimdir? - YazarLand - Kişisel Blog

19 Nisan 2020 Pazar

Zaman Yolculuğu Yaptığı Belgelenen Gizemli İnsan - Sergei Ponomarenko Kimdir?


Zaman yolculuğu yapabilme isteği tüm insanların çocukluk hayalleriydi. Ancak zamanımızın teknolojileri hayallerimiz kadar gelişmiş değil.

Zaman yolculuğu doğa olayları ile yapılabilir

Binsanlarının açıklamaları ışığında doğanın yardımıyla zaman yolculuğu yapılabilir olduğu kesinleşti. Bu durum heyecan verici olsa da her istediğimizde maalesef ki yapamayız. Bunun nedeni doğanın bir mucizesi sonucu olmasıdır.

Zaman kayması insanı nasıl etkiler? 

Tarih boyunca birçok kez zaman kaymasının gerçekleştiğini söylemiştim. Peki, bir insan zaman kaymasına maruz kalırsa ne olur? Gelin bunu hep beraber Sergei Ponomarenko’ya soralım.  
 
Önerilen yazı: İntihara Sebep Olan Uğultu - Taos Uğultusu Nedir?

Sergei Ponomarenko kimdir?

Zaman Yolculuğu Yaptığı Belgelenen Gizemli İnsan - Sergei Ponomarenko Kimdir?

Sergei; günümüze çok yakın bir zamana, zaman yolculuğu yapan ve zaman yolculuğunu kanıtlayan en önemli isimdir. Sergei’nin ilk görüldüğü yer Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’dir. Yüksek binaları sanki bulunduğu çağa ait değilmiş gibi şaşkınlık ve korku ile inceliyordu. Üzerinde 2006 yılının giyimine hiçbir şekilde uymayan elbiseler ve artık antikacılarda bulunan Fet marka kamerasıyla görülmüştü.  

Yüksek binaları böylesine garip bir şekilde seyretmesi, o bölgenin devriye polislerinin dikkatini çeker ve Sergei’nin yanına giderler. Sergei, kendisine nasıl yardımcı olacağını soran polise “Pekolava Caddesine” nasıl gideceğini sorar. Polis memuru böyle bir caddeyi bilmediğini söyleyince Sergei, bu caddenin “Layafka” bölgesinde olduğunu söyleyerek oraya gitmek istediğini tekrarlar. Adres hakkında hiçbir bilgisi olmayan polis memuru, arabada bekleyen devriye arkadaşının belki bilebileceğini düşünerek yanına çağırır. İki polis memuru ve Sergei, haritayı incelediklerinde böyle bir bölgenin olmadığını görürler. Bu durumu anlayamayan Sergei ve polis memurları şaşkınlık içerisindedirler.

Sergei Ponomarenko’nun eski kimliği

Zaman Yolculuğu Yaptığı Belgelenen Gizemli İnsan - Sergei Ponomarenko Kimdir?

Bütün bu olumsuzluklardan sonra Sergei kendi dünyasından çok uzakta olduğunun farkına varmıştı. Panik ve korkusu daha da artınca polis memurları Sergei’den kimliğini göstermesini isterler. Sergei’nin cebinden kimlik diye çıkardığı, çok eski bir kâğıt parçasıydı. Bu tür kimlikler çoktan tedavülden kaldırılmıştı.
  
Bu durumdan iyice şüphelenen polis memurları Sergei’i önce karakola sonra da kliniğe götürürler. Klinikte Sergei, psikoloğa başından geçenleri anlatınca en son hatırladığı tarihin 1958 yılı olduğunu ve en son hatırladığı olayın ise elindeki kamerayla çekim yaptığı sırada gökyüzünde ışıklar gördüğünü, çekim bitince de kendini burada bulduğunu söyler.  

Kendini kanıtlamak için de kamerasındaki negatifleri incelenmesi için verir. Bu garip adamın hikâyesinin ne olduğunu anlamak için, kendisini birkaç gün misafir edecekleri odaya götürürler. Ve ne olur ne olmaz deyip kapısının önüne görevli koyarlar.

Sergei’in ortadan kaybolma gizemi

Gözetim altındaki 3. günün sabahında Sergei’in odasına gidildiğinde Sergei ve ona ait bütün eşyaları garip bir şekilde odadan kaybolmuştu. Sergei’den geriye kalan sadece incelenmek için verdiği negatifleriydi.  

Alınan fotoğraflar yıkandığında, Sergei’in arkasında eski binaların olduğu ve onun polis memurlarının ilk görüldüğü yerde yüksek binalar yerine daha kısa ve yine eski binalar yer almaktaydı. Fotoğrafların gerçekliği incelendiğinde hiçbir dokunuş yapılmadığı ve orijinal olduğu belgelenmiştir. Fotoğraflarda Sergei’in yanında bir kadının da olduğu görülüyordu ve bu kadın hakkında inceleme yapıldığında isminin Valentina olduğu öğrenildi.

Önerilen yazı: 60 Yıldır Sırrı Çözülemeyen Kan Donduran Dyatlov Geçidi Vakası Nedir? 

Sergei’in partneri Valentina ve sır perdesinin aralanması

Zaman Yolculuğu Yaptığı Belgelenen Gizemli İnsan - Sergei Ponomarenko Kimdir?

Sergei Ponomarenko'nun buz pateni partneri Valentina ile iletişime geçilip Sergei hakkında sorular sorduklarında, aldıkları cevap duyanları bir kez daha şaşırtmaya yetmişti. “Sergei’nin 1958 yılında kaybolduğunu ve ailesinin kayıp ilanı verdiğini söyledi. Hatta evden en son çıktığında üstündeki elbiseleri ve boynuna astığı Fet marka bir kamerası olduğunu söyledi.” Bu ifadeler 2006 yılında görülen Sergei’nin tarifiyle aynıydı.  

Bu durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen polisler, Sergei hakkında daha fazla inceleme yaparlar. 1960 yılında bir radyo programına katıldığı da öğrenildi. Ve programda “Sizlere gelecekten haberlerim var. Gelecekte insanlar yemeklerini ısıtmak için fırınlar kullanıyor…” Gibi ifadelerle telefonlardan ve yüksek binalardan bahsetmişti. Sergei’nin bu tür bilgileri biliyor olması klinikte doktoru beklerken dergileri incelediği kliniğin kameralarında kaydedilmişti.

Sergei Ponomarenko davası kapatıldıktan sonra şaşırtan olay

Davanın kapanmasından 2 yıl geçtikten sonra Valentina’ya posta gelir. Postada Sergei’nin arkasında yüksek binaların olduğu bir fotoğraf vardı. Fotoğrafta Sergei kaybolduğu yıldaki yaşındaydı.

Fotoğrafların gerçekliği incelendiğinde orijinal olduğu belgelendi. Ama bu fotoğrafların kim tarafından ve nasıl gönderildiği bilinmemektedir. Polisler bu durumu daha fazla üstelemeden dosyayı tamamen kapattılar. Sergei Ponomarenko her zaman bir gizem olarak kaldı ve öyle de kalacak…


2 yorum:

 1. Çok ilginç. tarihteki zaman yolcularını 7 uyurlar olarak biliyorum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu olay da çok yakın bi zamanda meydana gelmiş malumunuz 14 yıl öncesinde gerçekleştiğinden şuanda popülerliği çok fazla değil. Hatta bu konuyu türkiyede sayılı site ele almıştır.

   7 uyurlar hakkında da araştırma yapıp benim gibi meraklı okurlara ulaştıracağım inşallah. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil