95 Yıldır Şeytan Denizinde Kayıp Olan SS Cotopaxi Gemisi Bulundu - YazarLand - Kişisel Blog

17 Mayıs 2020 Pazar

95 Yıldır Şeytan Denizinde Kayıp Olan SS Cotopaxi Gemisi Bulundu

Bermuda şeytan üçgeni adıyla ünlenen Florida, Porto Riko ve bermuda adaları arasında oluşan üçgen bölgeye giren veya yanından geçenlerin dahi kurtulamadığı kaydedilen şeytan denizi...

95 Yıldır Şeytan Denizinde Kayıp Olan SS Cotopaxi Gemisi Bulundu

Bermuda şeytan üçgeni’nin gizemi içerisine girenlerin kaynağı bilinmeyen bir güç tarafından yok edilmesidir. Yok ediliyorlar dememin nedeni şeytan denizinde kaybolanların ölüp ölmedikleri tam olarak bilinmemektedir.


1925 senesinde şeytan denizi bölgesinde bir gemi kayboldu. Şeytan denizinde onlarca gemi ve uçağın kaza kayıtları bulunmakta ancak, 95 yıl önce kaybolan SS Cotopaxi yük gemisi neredeyse bir asır sonra gün yüzüne çıkmayı başardı. Şeytan deniziyle girdiği savaştan ağır yaralarla ayrılan SS Cotopaxi’nin hikâyesi nedir? Gelin hep beraber bakalım.


SS Cotopaxi nedir?

Buharla çalışan gemi, 29 Kasım 1925 tarihinde Küba’nın başkenti Havana’ya gitmek üzere Charleston limanından ayrıldı; ancak SS Cotopaxi, hedefine hiç ulaşmadı ve 32 mürettebatı ile kayıplara karıştı.

Önerilen: İsteseniz dahi asla giremeyeceğiniz 11 yer

Kaptan günlüğü incelendiğinde 1 Aralık 1925 tarihine kadar kaydedilen sıra dışı bir bilgi bulunmuyordu ancak 1 Aralık gününü ilginç kılan o güne ait sayfada hiçbir şey yazmamasıydı. Ve SS Cotopaxi gemi mürettebatıyla iletişimin kesildiği gün de 1 Aralık günüydü.


90 yıl sonra geri döndü, filmlere konu oldu

SS Cotopaxi Nedir?

Bir grup sualtı kâşifi ve deniz arkeoloğu, 2015 senesinde talihsiz gemiyi St. Augustine, Fla sahilinden yaklaşık 65 kilometre uzaklıkta buldular.

Önerilen: 60 yıldır sırrı çözülemeyen kan donduran dyatlov geçidi vakası nedir?

Deniz biyoloğu ve sualtı kâşifi Michael Barnette, gizemli gemiyi bulmak için İngiliz tarihçi Guy Walters ile temasa geçtiklerini söyledi. Walters’ın yaptığı araştırmalar neticesinde geminin Charleston'dan ayrıldıktan iki gün sonra yani 1 Aralık 1925'te kablosuz imdat sinyalleri gönderdiğini keşfettiklerini belirten Barnette, neredeyse 100 yıldır kayıp olan esrarengiz gemiyi buldukları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Bermuda şeytan üçgeni gerçekte ne?

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Teoriler

Uzun yıllarca hakkında teoriler üretildi ancak kimse tam olarak ne olduğunu bilmiyor. Uzaylılara ait gelişmiş bir silah olduğunu söyleyenlerin yanında daha bilimsel yaklaşanlar da var.

Bermuda şeytan üçgeni hakkındaki bazı teoriler:     

  • Uzaylılarla iletişim kurmak için kullanıldığı veya uzaylıların Dünya’ya girmek için kullandıkları bir platform olduğu düşünülüyor.
  • Kayıp şehir Atlantis’in olduğu yer. Gerçek olmasını istediğim bir teori.
  • Gelişmiş devletlerin kullandıkları gizli bir silah olduğu gibi birbirinden ilginç teoriler bulunmaktadır.

Hayaller dünyasında yaşamak yerine elle tutulur sebepler arayan bilim insanlarının açıklamalarına göre okyanus tabanındaki çatlaklardan doğal gaz patlamaları meydana gelmekte ve bu sebeple şiddetli dalgalanmalar, tsunamiler ve fırtınalar gerçekleşebilir.

Bunca açıklamaya ve teorilere rağmen bermuda şeytan üçgeni gizemini korumaya devam ediyor. Tam olarak ne olduğunu belki de asla öğrenemeyeceğiz.

Hayata dair yeni yazılarda görüşmek dileğiyle.

Kaynak: webtekno

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme